Pobeg in modne smernice

0

Včeraj sva s prijateljico po službi pobegnili v Ljubljano in si vzeli nekaj ur zase. V upanju, da bo v trgovinah še kaj izbire med znižano kolekcijo, sva se ob treh navdušeni odpeljali prijetnemu popoldnevu naproti. Imeli sva prav posebno tarčo – Zara. Izbira med `reduced` artikli pa porazna; zelo malo kosov, same čudne velikosti in prav nič posebnega. Še dobro, da sem toliko več kupila že v soboto v Mariboru. Domov sem prinesla nove salonarje, čupasti brezrokavnik za mojo malo gospodično ter dve novi majici in polno novih trendov, smernic, glavo polno zamisli in predvsem cel seznam `must have` kosov prihajajoče sezone. Nisva veliko zapravili, a sva se imeli super. Žensko čvekanje, opravljanje in pritoževanje, deljenje novic, smeh, vožnja pod 100 km/h skozi trojanske predore in živčno trobljenje kombija na desnem voznem pasu. Imeli sva se odlično! Z vami pa delim nekaj modnih smernic prihajajoče pomladno poletne kolekcije ter TOP kos sezone – `sweater` oziroma pulover, ki je letos dobil povsem nove razsežnosti.

V novi kolekciji se ponovno (kot vsako pomlad) pojavljajo žive barve kot so rumena, pink in modra, ki se jim priključujejo že ustaljene stalnice puder roza, bež, siva v vseh odtenkih, črna in bela, pasteli ter klasično modro-belo-rdeča kombinacija. Že v jesenski kolekciji so v vsem razkošju oživeli in ponovno zaživeli volani, tokrat veliki, robustni, mogočni in izstopajoči. Najdemo jih predvsem na zgornjih delih kot so bluze, srajce, puloverji, pletenine, pa tudi plaščki, jakne in jopice. Popolnoma so prevzeli nadzor in se bohotijo okrog vratu, na rokavih in čez celotno dolžino trupa. Absolutni top kos letošnje sezone so `sweaterji` oziroma `casual` puloverji, ki predstavljajo povsem novo dimenzijo; poleg klasičnih, že utečenih športnih puloverjev, so letos oblikovalci dodali številne dodatke ter jih povsem spremenili: izrezi, vrvi, zakovice, usnjeni in mrežasti dodatki, pasovi, napihnjeni rokavi, asimetrične oblike in volani, pa tudi resice, čipka in kombinacija različnih materialov so dolgočasne puloverje spremenili v osupljive kose, ki jih lahko kombinirate k ozkemu jeansu, športnim copatom in izstopajoči torbici ali pa k ozkemu krilu in visokim petam. Možnosti je neskončno. Še vedno so aktualne srajčke in bluze pa tudi tanjše pletenine, ki presenečajo s svojo asimetričnostjo in izrezi, prevladujejo v glavnem `oversize` zgornji deli, hlače so še krajše kot prej in zelo aktualni so različni plaščki in pajaci. Krila so tako plisirana kot ozka, v glavnem mini in midi dolžine, še vedno so zelo aktualni bomberji v vseh variantah ter najrazličnejše variacije obutve s cofi, ki še vedno vztrajajo. Prav nič nenavadna ni kombinacije čipkaste majice čez navadno belo majico ali pulover, čipka se bo še naprej zelo dobro kombinirala in nosila k vsemu, ostajajo tudi crop topi, ki so še bolj domiselni kot poprej in seveda vsi klasični kosi, ki smo jih vajeni ter se vsako sezono ponavljajo.

Mene so povsem navdušili volani in `sweaterji` v vseh dimenzijah. Najbolj hude sem včeraj našla v Zari, Stradiavirus in Pull&Bear. Mojo izbiro najdete spodaj.

Vsekakor pa ne smem pozabit omenit, da se je v Mariboru odprla nova modna trgovina s celovitim konceptom in ponudbo za ženske, odlično izbiro oblačil in samimi res hudimi modnimi kosi, kjer boste vse prijazno postrežene, kjer vam bodo strokovno svetovali in od koder boste zagotovo odšle zelo zadovoljne. Poleg tega je trgovina noro lepa in vsekakor vredna obiska: Avocado na Slovenski ulici 17 v centru Maribora. Obiščite jih ali pokukajte na njihovo FB stran, Instagram profil ali spletno stran. Ne bo vam žal!

16807328_1549238585104889_5579579307235365980_n
Notranjost trgovine Avocado (fotografija je z njihove FB strani)
16832209_1547984621896952_2779915849559018347_n
Notranjost trgovine Avocado (fotografija je z njihove FB strani)

 

Moja izbira puloverjev:

2878031251_2_1_1
Plush Sweatshirt – Zara (v slovenski spletni trgovini ni več na voljo), a sem ga jaz v soboto kupila v Zari Maribor
5592348444_2_1_2
Sweatshirt with front frill – Pull&Bear (najdete ga tukaj)
2878002800_1_1_1
Sweatshirt with eyelets – Zara (najdete ga tukaj)
5592365713_2_5_2
Printed Sweatshirt with cords on the back of the sleeves – Pull& Bear (najdete ga tukaj)
5592367805_2_4_2
Sweatshirt with back bows – Pull&Bear (najdete ga tukaj)
5592355251_2_1_2
Corset Sweatshirt – Pull&Bear (najdete ga tukaj)
7568031711_2_7_1
Sweatshirt with back opening – Zara (najdete ga tukaj)
5592344687_2_2_2
Frilled sleeve Sweatshirt – Pull&Bear (najdete ga tukaj)
5592343520_2_2_2
Sweatshirt with tied sleeves – Pull&Bear (najdete ga tukaj)
2619108210_1_1_2
Sweatshirt with sleeve tie detail – Stradivarius (najdete ga tukaj)
5431083403_1_1_1
Frilled Sweatshirt – Zara (najdete ga tukaj)
2602145148_2_3_2
Jacquard Sweatshirt with back buckle detail – Stradivarius (najdete ga tukaj)

 

 

Comments

comments

Komentiraj

Please enter your comment!
Vnesite svoje ime tukaj